ZERO WASTE

0. REWOLUCJA ZERO WASTE

Dołącz do akcji Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste:

tapeta FB (2)

Z WŁASNYM KUBKIEM Każdego roku, na całym świecie zużywa się kilka miliardów jednorazowych kubków. To odpad trudny do poddania recyklingowi, więc z każdą kawą w papierowym lub styropianowym kubku rośnie góra odpadów. Chcemy przekonać konsumentów i kawiarnie, że jednorazowe = niemodne i zachęcić do korzystania z kubków i naczyń wielorazowego użytku. Dodaj lokal przyjazny inicjatywie do mapy, niech inni też się dowiedzą, dokąd można pójść na kawę #zwłasnymkubkiem (lista lokali). O Sanepidzie i kwestii legalności tutaj.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

BOOMERANG BAGS POLSKA  Skuteczna metoda edukacji proekologicznej i zmiany przyzwyczajeń kupujących. Do sklepów i biur wstawiane są pojemniki na torby wielorazowe dla tych klientów, którzy zapomnieli przynieść swoje. Klient przy następnych zakupach odnosi pożyczoną torbę, najczęściej z kilkoma niepotrzebnymi, które znalazł w domu. Torby wielorazowe, zamiast zalegać na dnie szuflad, krążą jak bumerangi, dzięki czemu nie ma potrzeby kupować nowych! Sieć bumerangów szerzy się w całej Polsce!  

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

REPAIR CAFE i RightToRepair  Kawiarenki naprawcze to miejsca gdzie za darmo naprawimy uszkodzone rzeczy lub zasięgniemy porady zaproszonych fachowców, czy naprawa jest możliwa, a wszystko w sąsiedzkiej atmosferze przy kawie i kawałku ciasta. Pomimo wysiłków producentów, nadal istnieje alternatywa dla wyrzucenia danej rzeczy i zastąpienia jej nową. Forsowany obecnie model produkcji i konsumpcji ma daleko idące konsekwencje dla zasobów, środowiska naturalnego i przyszłych pokoleń. Rozwiązaniem, które proponujemy, jest REDESIGN: jeżeli jakiś produkt nie nadaje się do recyklingu lub z jakiegoś powodu ,,wycieka” z obiegu albo nie daje się go ograniczyć, to powinien zostać przeprojektowany (przykładem są kapsułki z kawą).

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

MOBILNY GIVEBOX  Daj przedmiotom, których już nie potrzebujesz, drugie życie. Zorganizuj w pracy, kawiarni lub innym ulubionym miejscu zgrabny mobilny givebox.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

HELLO WIELO  Ogólnopolska akcja edukacyjna na temat pieluch wielorazowych, w trosce o środowisko, zdrowie dzieci i portfele rodziców. Weźcie udział w darmowych warsztatach, które organizujemy w całej Polsce i przekonajcie się, że pieluchy wielorazowe to zdrowa, ekologiczna i wygodna alternatywa jednorazówek!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

PROUD TO REFASHION Kampania odczarowująca zakupy second hand, promująca odpowiedzialne zakupy oraz wiedzę o dramatycznie szkodliwym wpływie branży modowej na środowisko

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

TARGI ZERO WASTE, których celem jest edukacja, promocja i upowszechnianie towarów i usług, umożliwiających redukcję wytwarzania odpadów. #targizerowaste to całodniowe panele dyskusyjne i wykłady, warsztaty, konkursy, zbiórka elektroodpadów, a przede wszystkim wyjątkowi wystawcy, którzy oferują  produkty i usługi zaprojektowane w duchu zero waste. Wstęp wolny! Poniżej szczegóły najbliższych imprez w Poznaniu i Warszawie:
KIERUNEK ZERO WASTE  W trosce o środowisko, zdrowie i portfele zachęcamy do wpisywania na prywatnych tablicach w mediach społecznościowych – z hasztagiem #kierunekzerowaste – prostych wyliczeń dotyczących rocznych oszczędności związanych z życiem w duchu zero waste.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

WRZUCAM. NIE WYRZUCAM.  Domagamy się wprowadzenia mądrego systemu kaucyjnego – ,,szytego na miarę” danej społeczności.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.